Wskazówki dotyczące zakupu maszyn przemysłowych dla Twojej firmyZakup maszyn przemysłowych dla Twojej firmy może być przerażającą propozycją dla wielu małych przedsiębiorstw. Muszą one rozważyć zalety i wady leasingu w porównaniu z zakupem, dowiedzieć się, jakie opcje finansowania są dla nich dostępne i upewnić się, że nie płacą za swój sprzęt więcej niż wynosi cena rynkowa. Małe firmy działające w branży, która w znacznym stopniu opiera się na maszynach przemysłowych, powinny jak najszybciej pomyśleć o zainwestowaniu w maszyny fabryczne, aby uniknąć pozostania w tyle za konkurencją. Nawet jeśli nie masz kapitału na zakup istniejących maszyn lub zbudowanie nowych od podstaw, możesz być w stanie wydzierżawić je na korzystnych warunkach. Warto również wziąć pod uwagę dogodne formy transportu, oferowane przez niektóre firmy kurierskie w przyzwoitych cenach jak np. oferta kurier dla firm. Zlecając usługi kurierskiej skorzystaj z Fulfillment, wygodnego zarządzania logistyką w sklepie online.

Sprawdź, zanim kupisz

Jeżeli kupujesz maszynę, która ma dziesięć lat lub więcej, może się okazać, że taniej będzie ją wymienić niż naprawić. Przed podjęciem decyzji o zakupie należy porozmawiać z producentami, warsztatami naprawczymi i osobami, które używają rozważanego typu sprzętu, aby dowiedzieć się, jakie są wymagania dotyczące jego konserwacji, żywotności i typowych awarii. Należy dowiedzieć się, jakie części są dostępne dla danej maszyny, jak długo można je uzyskać i ile kosztują. Ważne jest także, aby dowiedzieć się o dostępności wyszkolonych techników serwisowych. Nie chcemy mieć sytuacji, w której maszyna się zepsuje i nie będzie można jej szybko lub tanio naprawić. W przypadku zakupu nowej maszyny można skorzystać z gwarancji. Jeśli szukasz do zakupu używanych maszyn, istnieje kilka czynników, które należy pamiętać. Po pierwsze, maszyny używane mogą być jeszcze droższe w naprawie niż nowe. Po drugie, możesz nie mieć żadnej rekompensaty, jeśli sprzedawca nie dostarczy sprzętu zgodnie z obietnicą. Po trzecie, możesz mieć problemy ze znalezieniem finansowania dla używanego sprzętu.

Poznaj warunki leasingu

Jeśli zdecydujesz się na leasing potrzebnych Ci maszyn przemysłowych, zadawaj dużo pytań na temat warunków leasingu. Przed podpisaniem umowy możesz chcieć otrzymać umowę na piśmie, ale nie wahaj się negocjować warunków leasingu osobiście, przez telefon lub pocztą elektroniczną. Należy dowiedzieć się, za jakie opłaty będziemy odpowiedzialni i kiedy należy je uiścić. Zrób kopie wszystkich podpisywanych dokumentów najmu, aby w razie pytań móc je później przejrzeć.

Dowiedz się, jaką cenę powinieneś zapłacić

Producenci maszyn przemysłowych często sprzedają swoje urządzenia dystrybutorom po znacznie niższej cenie, niż ta, którą naliczają klientom końcowym. Dowiedz się, jakie opłaty pobierają tacy dystrybutorzy i jaki rodzaj finansowania oferują. Prawdopodobnie będziesz musiał kupić maszyny bezpośrednio od producenta, jeśli chcesz uzyskać rabat, który jest tak dobry, jak to, co oferują dystrybutorzy. Wielu producentów sprzedaje swoje maszyny bezpośrednio firmom, ale może być konieczne zamówienie wystarczającej liczby urządzeń, aby uzasadnić specjalną cenę. Jeśli nie chcesz zamawiać wystarczającej ilości sprzętu po specjalnej cenie, być może uda Ci się znaleźć dystrybutora, który posiada resztki sprzętu z poprzednich zamówień. Dystrybutor może być skłonny sprzedać ten sprzęt po obniżonej cenie, ponieważ nie chce go przechowywać ani ryzykować jego kradzieży.